Ezeket gondold át, mielőtt szakemberre bízod a weboldalad elkészítését

Éppen azon gondolkodsz, hogy szeretnél a vállalkozásodnak saját weboldalt? Gratulálok hozzá, ez egy nagy lépés!
Nagy lépés, és egyben bonyolult is, hiszen akár magad fogsz hozzá, akár szakemberre bízod a weboldalad elkészítését, sok dolog van, amelyet neked, a vállalkozás tulajdonosának és legjobb ismerőjének kell átgondolnod. Ebben a posztban adok néhány támpontot, hogy melyek ezek a dolgok.

Milyen oldalakat szeretnél a weboldaladra?

Sokan ha weboldal készítésre szánják a fejüket, elsőként arra kíváncsiak, hogy mennyibe fog ez kerülni. Az ár viszont nagyban függ attól, hogy hány oldalt szeretnél, hiszen egy egyszerű egyoldalas weboldal elkészítése jóval kevesebb időbe telik, mint egy 10-20 oldallal rendelkezőé. Segítségként egy szolgáltatás alapú vállalkozásnak minimum az alábbi oldalakra van szüksége:

  • Kezdőoldal
  • Szolgáltatások/Árak/Csomagok
  • Rólam
  • Kapcsolat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Impresszum

Az alábbi oldalak sokszor feledésbe merülnek, de egy jól működő, átlátható oldalhoz úgy gondolom ezek is szükségesek:

  • 404-es oldal: akkor jelenik meg, ha a látogatód rossz url-t üt be
  • Köszönöm oldal: ennek az oldalnak nincs hivatalos elnevezése, én köszönöm oldalnak neveztem el. Azután jelenik meg, miután a látogatód kitölt valamilyen űrlapot az oldaladon.

Így összeszámolva egy egyszerűnek mondható honlap oldalainak száma is 8-nál kezdődik. Ha ezenkívül blogot is szeretnél írni, az oldalak száma tovább növekedhet.

Milyen funkciókat szeretnél a weboldaladra?

Szeretnél hírlevél feliratkozási lehetőséget?
Hány különböző űrlapot szeretnél az oldalra?
Szeretnél termékeket árulni a boltodban? Esetleg fizikai és letölthető terméket is?
Szeretnéd, ha több nyelven elérhető lenne az oldalad?
Szeretnél online kurzust létrehozni?
Örülnél egy jó kis felugró ablaknak, mielőtt a látogatód távozna?
Szeretnéd ha az ügyfeleid tudnának időpontot is foglalni?

Minden egyes funkció növeli a projekt méretét és bonyolultságát is, így ha árajánlatot kérsz, ezeket le kell tisztázni, hogy ne utólag érjen meglepetés vagy csalódás, hogy nem azt kaptad, amire számítottál.

Milyen stílusú weboldalt szeretnél?

Ha szakembert fogadsz fel a munka elvégzésére, akkor ezt a lépést szinte teljesen le tudja venni a válladról, de ebben az esetben is érdemes átgondolni hogy milyen stílus tetszik neked leginkább. Milyen színvilágot szeretnél a weboldaladnak? Akár néhány neked tetsző weboldalt is összegyűjthetsz, amelyet meg tudsz mutatni tervezésnél. Ezek viszont csak inspirációként szolgáljanak, nem szabad azt várni, hogy valaki egy az egyben lemásolja neked azt, amit valahol láttál.

Vannak-e használható képeid a weboldalra?

Bár a neten már rengeteg ingyenes és prémium stock fotó letöltő oldal található, ha saját weboldalt szeretnél, érdemes saját fotókkal is készülni. Sokkal nagyobb bizalmat kelt az emberekben, ha tudják hogy egy adott márka mögött ki van, ezért legalább a rólam oldalon szerencsés ha valóban rólad/rólatok található fotó. Itt fontos figyelembe venni azt, hogy milyen stílusú/színvilágú fotót szeretnél és olyan fotóst keresni, akinek a stílusa beleillik ebbe az irányba.

Honnan lesz szöveges tartalom a weboldalon?

Ez talán az egyik legfontosabb és legtöbb félreértést generáló része a weboldalnak. A weboldalra kerülő tartalomnak a megtervezése és kivitelezése, amely seo és marketing szempontból is megfelel, nem a webdesigner feladata.
Vagyis helyesbítek, vannak olyan webdesignerek és ügynökségek, akik vállalják ennek a résznek is az elkészítését. Ők nagy valószínűséggel erős marketingszövegírói készséggel is rendelkeznek és az áraik jelentősen eltérnek azoktól a webdesignerektől akik ezt a feladatot nem vállalják.
Ha érzel magadban erőt, akkor te is megírhatod a saját tartalmaid, hiszen a vállalkozásodat és a célpiacodat te ismered a legjobban. Vagy megkereshetsz ezzel foglalkozó szakembert is. Ma már sok olyan szakember van jelen a piacon akik külön weboldal szövegírásra specializálódtak.
+1 tipp: Ha szeretnéd megtanulni, hogy hogyan tudod jól megírni a saját szövegeidet, akár a weboldaladról, akár email marketingről van szó, akkor ajánlom Hernaez Évi copyclub tagságát. Jelenleg már több, mint 30 lecke található meg a clubban, és a tudástár folyamatosan bővül.

személyre szabott honlapkészítés

Régóta halogatod a weboldalad rendbetételét, mert mindig van valami sürgősebb teendő? Vagy már van honlapod, de úgy érzed, hogy nem tükröz téged és a vállalkozásod? Bárhol is akadtál el, segítek. Kérj ajánlatot weboldal készítésre a lenti gombra kattintva.