Ha éppen most telepítetted a WordPress-t a tárhelyedre, akkor valószínűleg feltűnt, hogy automatikusan felkerült két bővítmény is a honlapodra. Ezek közül az egyik az Akismet, ami egy spam szűrő bővítmény, a másik pedig a Hello Dolly.
Első ránézésre nem igazán lehet megállapítani, hogy mire is való a Hello Dolly, mert a neve nem túl beszédes.

Mit csinál a Hello Dolly bővítmény?
A Hello Dolly bővítmény működése elég egyszerű. Annyit csinál, hogy a WordPress admin felületének jobb felső sarkában (a Képernyő opcióktól balra) megjelenít egy rövid részletet Louis Armstrong Hello, Dolly! című dalából. Ennyi. Ha ráfrissítesz az oldalra, vagy átkattintasz máshova, akkor egy új részletet jelenít meg a dalból.

A Hello Dolly bővítmény működése
De miért pont ez a bővítmény települ automatikusan a WordPressel?
Ez egy jogos kérdés, és rengetegen felteszik ugyanezt a kérdést. Ki higgadtan, ki dühösen. Sokan le is pontozzák a bővítményt a haszontalansága miatt, pedig igazán nem telik sok időbe törölni, ha valakit zavar.
De ha nincs rá igazán szükség, és semmi gyakorlati haszna sincs, akkor miért települ a WordPressel együtt?
A Hello Dolly bővítmény az első hivatalos WordPress pluginok egyike volt, amit Matt Mullenweg, a WordPress egyik alapítója készített. Ezen a bővítményen keresztül akarta bemutatni a bővítmények felépítését még 2004-ben. A bővítmény pedig nosztalgikus szimbólumként azóta is része az alap WordPress telepítésnek.
Ha nem akarsz kódszinten belemerülni a WordPressbe, akkor tényleg semmi haszna nincs a Hello Dollynak. Azoknak viszont, akiket érdekel a bővítmény fejlesztés, sok hasznos infót rejt.
Törölheted-e a Hello Dollyt?
Igen, nyugodtan! Mivel a Hello Dollynak nincs gyakorlati haszna, ezért bátran törölheted, semmit sem vesztesz vele. Nem lassítja a weboldalt, de nem is segít rajta. Úgyhogy ha nem szeretnél dalszövegrészleteket látni az admin felületen, akkor teljesen felesleges, hogy ott legyen.
Tipp: Ha rendben akarod tartani a WordPress felületedet, akkor jó szokás lehet rendszeresen felülvizsgálni a bővítményeidet, és eltávolítani azokat, amiket nem használsz. Ehhez viszont fontos, hogy tudd, melyik bővítmény mit csinál a weboldalon.